• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adet Döneminde Cinsel İlişki Zararlı Mı?

Adet Döneminde Cinsel İlişki Zararlı Mı?

Merhabalar, Adet döneminde cinsel ilişki zararları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bir çok mutlu ve tutkulu çiftin cevabını en çok merak ettiği sorulardan biri olan adet döneminde cinsel ilişki zararlı mı? sorusu çiftlerin aklından muhakkak ki geçmektedir. Bu konu hakkında kafalarda yer eden soru işaretlerini cevaplamak adına sizler için uzmanların görüşlerine kulak verdik. Adet döneminde […]

Merhabalar, Adet döneminde cinsel ilişki zararları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bir çok mutlu ve tutkulu çiftin cevabını en çok merak ettiği sorulardan biri olan adet döneminde cinsel ilişki zararlı mı? sorusu çiftlerin aklından muhakkak ki geçmektedir. Bu konu hakkında kafalarda yer eden soru işaretlerini cevaplamak adına sizler için uzmanların görüşlerine kulak verdik.

Adet döneminde beraber olduğunuz partneriniz ile cinsel ilişki deneyimi yaşamanın sağlık açısından hiçbir risk taşımadığını uzmanların bu konu hakkındaki açıklamalarını inceledik ve öğrendik. Toplumda adet döneminde cinsel ilişki deneyimi yaşamak zararlıdır gibi bir görüş hüküm sürüyor olsa da, aslında bu düşüncenin altında yatan şeylerin sağlık adına değil; toplumdaki bazı genel görüşlerden kaynaklandığını ifade edebiliriz. Kadınların adet döneminde kirli olarak görülmeleri beraberinde adet döneminde cinsel ilişki zararlı mı? sorusunu kafalarımızda tabi ki evet, olarak adlandırmamıza sebep oluyor. Bu durumun aksine tıbbi anlamda bakıldığı zaman adet döneminde cinsel ilişkiye girilmesinin adet döneminde ortaya çıkan bazı semptomlar üzerinde iyileştirici etkisi olduğu gözlemlenmektedir. Cinsel ilişkide orgazm sırasında vücutta salgılanan endorfinin doğal bir ağrı kesici ve mutluluk verici etkisi bulunmaktadır. Orgazm sayesinde adet döneminde vücutta meydana gelen krampların, baş ağrılarının ve depresyon belirtilerinin azaldığı bilinmektedir. Adet döneminde cinsel ilişkiye girerken çiftlerin dikkat etmesi gereken birkaç hassas nokta bulunmaktadır. Adet döneminde yapılan seks sırasında hamile kalma riski hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Adet döneminde seks yapmak istiyorsanız ve güvenli bir seks keyfi yaşamak istiyorsanız duş sırasında bir cinsel ilişki yaşamayı tercih etmeniz hem sizin için hem de partneriniz için daha doğru bir karar olacaktır. Aynı zamanda adet döneminde cinsel ilişki yaşayan çiftlerin şiddetli bir tempoya sahip olan sekse karşı dikkatli olması gerekmektedir.

Her zaman olduğu gibi adet döneminizde de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve virüslerden hem kendinizi hem de partnerinizi korumak adına cinsel ilişki sırasında mutlaka prezervatif takılmasının önemini vurgulayan uzmanlar, adet döneminde cinsel ilişki yaşamaktan kaçınan çiftlerin bu konuda rahat olmalarını vurgulamaktadır. Bu yazımızdan sonra artık kafanızdaki soru işaretlerinden kurtularak cinsel deneyiminizi rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM