• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bebekleri Sakın Ayaklarından Öpmeyin!

Bebekleri Sakın Ayaklarından Öpmeyin!

BEBEKLERİ SAKIN AYAKLARINDAN ÖPMEYİN – Bebeklerin hassas tenine zarar vermemek için çoğu kişi öpmek için ayaklarını seçer. Ancak bebeklerin ayaklarından..

Merhabalar, Bebekleri öperken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Kesinlikle ayaklarını öpmeyiniz peki neden diyorsanız aşağıdaki yazıları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Bebekleri alnından ya da yanaklarından öpün

Çocuklar ayaklarından öpülmez. Zira ayakları öpülen çocuk, hissettiği ‘anormal’ değerlilik hissi ile kıskançlığa meyleder. Böylesi çocuklar anne babalarının kardeşlerine yönelmesinden rahatsız olur. İlgiyi kaybetme kaygısı anormal derecede ilgi ile sevilmiş çocuklarda sıklıkla görülür.

 

Çocuk boynundan öpülmez. Bu, çocukta aşırı hassasiyet kazandırır. Çocuk dudaklarından öpülmez. Bu, hijyenik değildir. Nefes ve ağız yolu ile kapılan enfeksiyonlarda dudaktan öpmenin rolü oldukça yüksektir.

Çocuklarda öpülebilecek en doğru yer alın ve yanaktır. Alnından öpülmek, çocuğa ruhen iyi gelir. Temizlik, masumiyet ve dürüstlük hissiyle, cesaret oluşturur.

 

Çocuğun başkalarını memnun etme hissini oluşturuyorsa, bu durum kişilik gelişimini aksatır. Çocuk başkalarını memnun etme aracı olarak öpmeyi veya öpülmeyi kullanmamalıdır.
Bunun yanı sıra, çocuk genital bölgesinden öpülmez. Bu, mahremiyet hissi kazanabilmesi ve tacizden korunabilmesi için gerekliliktir.

 

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuzla Güvenli Bir Yolculuğa Hazır Mısınız? başlıklı makalemizde çocuk güvenliği, çocuk kemeri ve çocuk oto koltuğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM