• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çocuğunuzla Güvenli Bir Yolculuğa Hazır Mısınız?

Çocuğunuzla Güvenli Bir Yolculuğa Hazır Mısınız?

ÇOCUĞUNUZLA GÜVENLİ BİR YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ – Oto koltuğu ve emniyet kemeri doğru, güvenli kullanıldığında çocuklarınızı olası trafik kazalarında..

Çocuğunuzla güvenli bir seyahat için kullanacağınız bebek oto koltuklarının belirli standartlara uygun olması gerekir. Ebeveynler araçları için alacakları bebek oto koltuklarını seçerken birçok araştırma yaparlar ancak bu seçimde öncelikle yapılması gereken koltuğun amaca uygunluğu ve güvenli oluşudur. Araçlarınız için bebek oto koltuğu seçerken yardımcı olabilecek tavsiyeleri sizin için sıraladık.

Güvenli bebek oto koltuğu nasıl olur?

Bebek koltukları yaş ve kilo ayrımına göre satılmaktadır. Öncelikle bebeğinizin yaşına ve kilosuna ve boyuna uygun koltuğu belirleyin.

Koltuğunuzun kaza anındaki darbe basıncını emen özel köpük malzemeye ve boyun koruması olmasına dikkat edin. Darbe emici yan koruma olası bir kaza anında bebeğinizi darbelerden korur.

Koltuk terlemeyi en aza indiren teknik kumaştan yapılmalı, yıkanabilir özellikte olmalıdır.

En üst seviye güvenlik için bebek oto koltuğu emniyet kemeri sayısı 5 olmalı.

Koltuğun araca bağlanma şeklini satın aldığınız yerde öğrenin, gösterilmesini sağlayın.

Koltuklar sadece oto koltuğu satan yetkili bebek mağazalarından satın alınmalıdır. Alınan ürünün Avrupa standartlarında çarpışma testlerinden geçip geçmediği önemlidir. Koltuk üzerinde herhangi bir yerde bunu belirten bandroller vardır.

Bebeğinizin konforu için oturduğu nokta ve yaslanması önemlidir. Dolgu malzemeleri ve ayarlanabilir bölgeleri olmalıdır. Koltuk içerisindeki oval hatlar bebeği kalça omuzdan koruyacaktır.

Yasal olarak oto güvenlik kullanma zorunluluğunuz çocuğunuzun boyu 1.35 ile 1.50 metreye ulaşmasıyla sona ermektedir.

Bir önceki yazımız olan 10 Kadından 8'i Doğum Sonrası Depresyon Yaşıyor! başlıklı makalemizde doğum haberleri, doğum hastalıkları ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM